VISIONAIR

každý kreatívny proces začína víziou

Pravidelne, každé dva roky, sa na jar koná jeden z najprestížnejších svetových veľtrhov dizajnu a nábytku „Eurocucina“ v Miláne. Tak tomu bolo aj tento rok koncom apríla a Miláno znovu zaujalo špičkovým dizajnom. Vystavovatelia predstavili najnovšie trendy, ktoré reagujú na zvyšujúci sa dopyt po funkčnosti a najnovších technológiách pre varenie a interiér kuchyne. Eurocucina vždy priláka státisíce návštevníkov a stovky vystavovateľov. Predstaví špičkové medzinárodné značky vrátane najznámejších mien z Talianska.

Elica býva pravidelne súčasťou tohto veľkolepého podujatia. Každý kreatívny proces začína víziou. Elica neustále premieňa jednoduché spotrebiče na niečo prekvapujúce, nádherne odlišné ale funkčné súčasne. Novým pohľadom na interiér kuchyne dokáže prekonať stereotyp a prekvapiť, o čom sme sa mohli presvedčiť aj na prezentácii Elica v Miláne. Elica tam predstavila svoj pohľad na budúcnosť v piatich kreatívnych projektoch:

VISION, INSPIRED COOKING, CONNECTAIR, LIGHTING a SILENCE. Každý z nich odhaľuje iný inovatívny pohľad so spoločným zámerom vytvoriť harmóniu v interiéri kuchyne, pretože budúcnosť patrí tým, ktorí inovujú.

 

VISION

Elica poodhalila svoju víziu unikátneho miesta, kde monolitický objekt hovorí o pevnosti a substancii, ale aj o pohybe a ľahkosti. Kde materiály vibrujú a dýchajú, aby poskytovali funkčnosť a kde technológia dokáže prejaviť svoju plnú silu. Kde sa remeselníctvo a priemyselné know-how stávajú najväčším prejavom starostlivosti a pozornosti. Aby každý detail a nový pohľad bol bezhraničný. Jedinou hranicou sa stáva predstavivosť.

 

INSPIRED COOKING

Elica novou generáciou NikolaTesla prináša revolúciu v každodennom varení. Varenie

a odsávanie sú umiestnené na povrchu keramického skla, kde ani jeden prvok neprevažuje nad druhým. Integrované sacie varné dosky sú elegantné a plne automatické. Kombinujú energiu a ticho. To ponúka slobodu dizajnu pre potrebu inštalácie, aby kuchynská linka bola v harmónii prvkov. NikolaTeslaSwitch v bielom alebo čiernom skle s otočným vekom o 360 °môže byť už onedlho súčasťou aj vašej kuchyne.

 

CONNECTAIR

Ťažiskom nového ConnectAir systému je starostlivosť o pohodlie bývania: odsávač pár, varná doska a modul SNAP. Tri zariadenia vybavené špičkovou modernou technológiou s jediným cieľom: udržiavanie najlepšej kvality vzduchu v domácnosti. Prostredníctvom stáleho monitorovania prostredia zabezpečujú, požadovanú kvalitu vzduchu v domácnosti.

ConnectAir nie je len víziou, je už realitou.

 

LIGHTING

Elica vytvára skutočné projekty svetla. V nových stropných odsávačoch pár je osvetlenie úplne modelovateľné v intenzite a teplote. Teplé spektrum je neutrálne, ideálne pre oddych a pohodlie. Studené spektrum lepšie nabudí zmysly, umožňuje odhaľovať detaily. Vytvorí inšpirujúce podmienky pre varenie. Projekt Lullaby nám prinesie nové uhly pohľadu na vytvorenie príjemnej atmosféry.

 

SILENCE

Okrem výskumu v oblasti dizajnu sa štúdie a inovácie spoločnosti Elica usilujú maximalizovať kvalitu života v domácnosti. Upravením kanálových systémov sa eliminovali zvukové špičky generované šumom motora. Výsledkom je tichá prevádzka aj pri vysokom výkone v najefektívnejšej energetickej triede. V spoločnosti Elica to znamená silnú vieru vo

výskum. Na tieto inovácie sa môžeme tešiť v novej modelovej rade HAIKU.

 

NÁVRAT