INSPIRED COOKING

nová generácia NIKOLA TESLA prináša revolúciu

v každodennom varení

Elica na veľtrhu dizajnu a nábytku „Eurocucina“ v Miláne predstavila aj novú generáciu integrovaných sacích dosiek NIKOLA TESLA ( SWITCH, UPSIDE, LIBRA, PRIME a FLAME ).Varenie a odsávanie sú umiestnené na povrchu keramického skla, kde pracujú vo vzájomnej harmónii.

Najnovšie indukčné odsávacie varné dosky od spoločnosti Elica vytvorili revolúciu v každodennom varení a obrátili pohľad na kuchyňu doslova hore nohami. Inteligentný senzorový systém, ktorým sú vybavené, rozlišuje kvalitu výparov a intenzitu varenia. V autonómnej prevádzke si sami regulujú najvhodnejší sací výkon a nám zostáva čas na potešenie z varenia v kuchyni. Integrované sacie varné dosky Elica sú elegantné a plne automatické, čím zaručujú úplnú slobodu v kuchyni.

 

Dve verzie NIKOLA TESLA SWITCH, v bielom alebo čiernom skle, s otočnou klapkou o 360 ° ozdobené detailami z leštenej ocele alebo liatiny. Hladký, spojitý povrch je len jedným z inovatívnych prvkov funkčného dizajnu, ktorého účelom je zjednodušiť a urýchliť čistenie. Odsávanie sa aktivuje otáčaním otočnej klapky kruhového prvku, ktorý prenáša všetok výkon cez túto inovatívnu klapku, aby sa zaručila úplná regulácia vzduchu. Krása je kombinovaná s praktickosťou a vyjadrená ušetreným časom, ktorý môžeme venovať skúsenostiam s varením.

NIKOLA TESLA UPSIDE má rýchlosť odsávania 5,1 m/s a hladinu hluku iba 59 dB (A) pri maximálnej rýchlosti odsávania. Systém filtrovania pachov umožňuje vynikajúcu účinnosť až 82%.

Obojstranná odsávacia mriežka môže byť umiestnená v rovnakej rovine ako varná doska.Keď je mriežka otočená hore nohami, výška odsávania sa zvýši o 12 cm. Vďaka tomu môže byť odsávanie dymu a pachu maximalizované aj pri vyšších hrncoch. Ovládanie DIRECT SLIDER umožňuje jednoduché a intuitívne používanie varnej dosky aj odsávača pár.

NIKOLA TESLA LIBRA je vybavená  ovládaním  DIRECT SLIDER, ktorý umožňuje jednoduché a intuitívne používanie varnej dosky aj odsávača pár. Navyše, špecifické užívateľské rozhranie umožňuje používať integrovanú váhu. Všetky kroky na dosiahnutie skvelých výsledkov varenia môžete robiť s ľahkosťou a flexibilitou vďaka možnosti vážiť priamo z hrnca a pri akejkoľvek teplote.

NIKOLA TESLA PRIME je najnovšia odsávacia indukčná varná doska, ktorá vďaka priaznivej cene vytvorí revolúciu v každodennom varení. Je výkonná a tichá, užívateľsky prívetivá, s možnosťou ľahkého čistenia. Ovládanie je intuitívne a ľahko sa používa vďaka jedinému priamemu posuvnému ovládaču, ktorý slúži na ovládanie varnej dosky a odsávača pár. V pohotovostnom režime je úplne neviditeľný, čím je NIKOLA TESLA PRIME z hľadiska estetiky extrémne čistý produkt.

NIKOLA TESLA FLAME je prvá plynová odsávacia varná doska, ktorá vytvorí revolučný zážitok z denného varenia aj pre tých, ktorý na plyn nedajú dopustiť.

ELICA ako prvá dokázala vytvoriť plynovú odsávaciu varnú dosku, ktorá by rešpektovala požiadavky vyplývajúce z noriem. Cieľom je zaručiť zákazníkom, ktorí milujú varenie možnosť používať akýkoľvek druh ohrevu. Ovládanie s gombíkmi z nehrdzavejúcej ocele umožňuje jednoduché a intuitívne používanie varnej dosky aj odsávača pár.

Varenie a odsávanie sú umiestnené na povrchu keramického skla,

kde ani jeden prvok neprevažuje nad druhým.