PACHOVÉ FILTRE

s elica odsávačom to dokážete aj bez masky

Ak v domácnosti používate odsávač pár na recirkuláciu, teda bez vývodu vzduchu do exteriéru, určite viete, že sa nezaobídete bez pachového filtra. Ich hlavnou úlohou je zbaviť Vás neželaných pachov, ktoré sa pri varení uvoľňujú. Okrem pachov dokážu redukovať aj množstvo pár a tým znižujú vlhkosť vzduchu v miestnosti. Možno ale neviete, ako často je potrebné pachový filter meniť alebo regenerovať na predĺženie jeho životnosti.

Správne fungovanie Vášho odsávača pár je zabezpečené len vtedy, ak je pravidelne vykonávaná jeho údržba alebo výmena.

Elica ponúka do svojich odsávačov pár pachové filtre rôznych tvarov, ale aj rôzneho zloženia, čo má vplyv na ich životnosť.

 

Klasické pachové filtre sú vyhotovené  zo zmesi aktívnych uhlíkov. Vďaka pórovitosti uhlíkov sú schopné absorbovať široké spektrum mikro a makromolekulárnych látok. Pri používaní svoju účinnosť strácajú, preto životnosť pachových filtrov tohto druhu je 3 až 6 mesiacov.

 

Na rozdiel od klasických pachových filtrov, filtre LONG LIFE sú svojim zložením schopné regenerovať sa a ich životnosť sa predĺži až na tri roky. Pre udržanie jeho vlastností, by mal byť regenerovaný každé 2 až 3 mesiace teplou vodou a šetrným čistiacim prostriedkom, prípadne v umývačke riadu pomocou programu s teplotou 65°C. Po umytí a odstránení nadbytočnej vody môže byť osušený v rúre po dobu 10 min. pri teplote 100°C.

 

Elica vďaka svojmu inovatívnemu prístupu neustále posúva svoje hranice, čoho dôkazom je aj pachový filter „REVOLUTION“ s účinnosťou filtrácie viac ako 82%. Rovnako, ako pri filtroch LONG LIFE, pravidelnou regeneráciou predĺžime ich životnosť až na tri roky.

 

Uvedením pachového filtra „REVOLUTION“ Elica samozrejme nekončí. Prevratný indukčný systém s integrovaným odsávačom pár NIKOLA TESLA, elica vybavila najnovším pachovým filtrom z keramiky. Keramický pachový filter sa regeneruje teplom každé 2 až 3 mesiace pri teplote 200°C. Jeho fyzikálne a chemické vlastnosti umožňujú dosahovať vysokú absorpčnú účinnosť pachov a vysokú mechanickú odolnosť.

 

„inováciami posúvame hranice účinnosti aj životnosti“