Prečo používať odsávač pár

Ak už váš starý odsávač pár neplnil dostatočne svoju úlohu a rozhodli ste sa ho vymeniť  za nový, tak ste pravdepodobne našli mnoho zaručených informácií ako vybrať ten správny a najvhodnejší model pre vás. Napriek množstvu dostupných informácií ste ale možno nenašli tie správne dôvody prečo odsávač pár používať pravidelne a nielen počas varenia.

 

Skutočnosť, že vzduch je pre život ľudí nevyhnutný, dostáva v súčasnosti nový význam.  Nedostatočné množstvo čerstvého vzduchu spôsobuje, že sa cítime zle, máme bolesti hlavy, závraty a pociťujeme únavu. Kvalita vzduchu v miestnosti nezávisí len od  odvetrania vôní uvoľnených pri varení a zachytení tukových častíc na filtroch odsávača.

 

Veľký vplyv má aj množstvo iných znečisťovateľov vzduchu. Nové stierky, staré farby, nábytok, podlahové krytiny, všetky materiály či sa nám to páči alebo nie uvoľňujú do vzduchu množstvo chémie, ktorú nikto z nás nechce dýchať. Nezabúdajme ani na vplyv prachu, zvýšenej vlhkosti, oxidu uhličitého a zníženého množstva kyslíka vo vzduchu. Samotné otvorenie okna je častokrát málo efektívne. Preto je potrebné vnútorné priestory  s dlhodobým ale aj krátkodobým pobytom ľudí pravidelne odvetrávať.

 

Aj vône, ktoré vám pri príprave jedla postavia do pozoru chuťové poháriky môžu s odstupom času vyvolávať skôr negatívne reakcie. Mastnoty usadené na stenách a nábytku vytvárajú spolu s aromatickými látkami zápach, ktorý nepatrí do kuchyne, ani do zvyšku bytu.

Preto by ste odsávač pár mali používať nielen počas varenia a pečenia, ale minimálne aj pred samotným varením a odvetrávať by sa mal priestor kuchyne ešte aj po ukončení varenia. Samozrejme, odsávač je vhodné použiť aj vo chvíli, keď prirodzené vetranie je pre komfort bývania nedostatočné a musíme si pomôcť núteným vetraním .

 

Len vtedy bude zabezpečený dostatočný komfort bývania a kuchyňa sa stane priestorom, kde si  môžete  oddýchnuť, študenti čítať knihy, AIRchitekti kresliť a deti sa hrať.  Vznikne priestor v centre domu, z ktorého nebude chcieť  nikto odísť.

 

Dôvody prečo pravidelne používať odsávač pár sme uviedli a čoskoro v ďalšom príspevku vám poradíme, ako odsávač pár správne používať aby si zachoval svoju funkčnosť a účinnosť čo najdlhšie a súčasne aby jeho prevádzka bola efektívna a ohľaduplná k životnému prostrediu.