TUKOVÉ FILTRE

„spájame najlepšie materiálové vlastnosti s jednoduchou údržbou “

Ak v domácnosti používate odsávač pár už niekoľko mesiacov, určite viete, že je najvyšší čas na údržbu. Aby si odsávač pár spoľahlivo plnil svoju úlohu musíme mu dopriať pravidelnú údržbu. V opačnom prípade budeme mať po čase v kuchyni len hučiaci spotrebič, ktorého účinnosť sa bude len znižovať. Nemusíte sa obávať, údržba odsávača pár nie je vôbec zložitá, ani časovo náročná. Najdôležitejšia je pravidelnosť čistenia tukového filtra. Už z názvu je jednoznačné, že hovoríme o časti odsávača, kde sa zachytávajú tukové častice. Tukové častice sa pri varení uvoľňujú z pripravovaného

jedla a so stúpajúcou parou unikajú do priestoru kuchyne. Odsávač pár tieto unikajúce nasýtené pary nasáva a filtruje cez tukový filter, kde sa zachytávajú. Množstvo zachytených tukových častíc záleží od jedál, ktoré pripravujeme. Najviac tukových častíc sa uvoľňuje pri vyprážaní, fritovaní

a grilovaní.

 

Elica používa tukové filtre rôznych tvarov, ale aj rôzneho materiálového prevedenia. Údržba je ale v každom prípade rovnako jednoduchá. Spočíva v odstránení usadených tukových častíc. Očistiť ich môžete ručne teplou vodou s čistiacim prostriedkom alebo v umývačke riadu pomocou programu s teplotou 65°C. Po umytí nezabudnite na ich osušenie.

 

Tukové filtre z hliníka ( GFA ) sú najpoužívanejšie. Sú ľahké aj pri väčších rozmeroch, čo je žiadúce. Aby celková hmotnosť odsávača bola čo najnižšia. Umožňujú jednoduché ručné čistenie alebo čistenie v umývačke riadu. Pri pravidelnej údržbe si zachováva svoju účinnosť a jeho životnosť je zhodná so životnosťou odsávača.

 

Tukové filtre z hliníka s nerezovou vrstvou ( GFI ). Od filtrov GFA sa odlišujú profesionálnejším vzhľadom vďaka pohľadovej nerezovej vrstve. Ostatné hliníkové vrstvy sú zhodné s filtrami GFA. Ich účinnosť, ako aj spôsob čistenia, sú zhodné s tukovými filtrami GFA. Elica vďaka svojmu inovatívnemu prístupu neustále posúva svoje hranice, čoho dôkazom je aj nový hliníkový tukový filter s polyuretánovou výplňou. Oproti filtrom GFA dosahujú tieto filtre výrazne vyššiu účinnosť filtrácie pri rovnakých podmienkach. Spôsob čistenia je zhodný s tukovými filtrami GFA a GFI.

 

Tukové filtre PROFESSIONAL BUFFLE sú kompletne z nerezu. Použitím filtrov PROFESSIONAL BUFFLE dodáme odsávaču industriálny výzor. Vďaka lybyrintu oceľových vrstiev má veľkú účinnosť zachytávania tukov. Pri zabezpečení pravidelnej údržby si zachováva svoju účinnosť a životnosť počas celej životnosti odsávača.

 

Tukový filter PROFESSIONAL z nerezovej ocele má vnútorné vrstvy s mikroperforovaného plechu. Sú ľahko umývateľné a majú vysokú účinnosť zachytávania tukov. Povrchová vrstva filtrov PROFESSIONAL dodáva odsávačom pár profesionálny dizajn.

 

Pre účinnejšie odstránenie usadených tukových častíc pri ručnom umývaní môžete použiť okrem čistiaceho prostriedku aj jedlú sódu. Účinnosť čistenia bude výrazne lepšia.

tukový filter GFA

tukový filter GFI

tukový filter

s polyuretánovou výplňou

tukový filter

PROFESSIONAL BUFFLE

tukový filter GFA

tukový filter GFI

tukový filter

s polyuretánovou výplňou

tukový filter

PROFESSIONAL BUFFLE

NÁVRAT